Novinky

  • ČMMJ
  • Kynologie
  • 85. ročník Memoriálu Karla Podhajského zná vítěze!!!

85. ročník Memoriálu Karla Podhajského zná vítěze!!!

Letošní ročník MKP, který se konal za střídavého počasí jednou slunko jednou déšť zná svého vítěze. Tři dny strávené na Hané byly plné krásných zážitků. Byly vybrány naprosto perfektní prostory pro dané disciplíny, rozhodčí posuzovali s citem pro práci ohařů a organizační tým OMS Olomouce měl vše naplánované do poslední minuty.

První den, kdy proběhlo losování se zahajovalo na myslivecké chatě ve Slatinicích

Slavnostní zahájení za zvuku trubačů bylo za velikého deště, který značil pro některé vůdce to pravé zkouškové štěstí, proběhlo z lázeňském parku ve Slatinicích.

Také se předávala putovní busta Karla Podhajského. Tu Jednatel OMS Olomouc převzal od předsedy OMS Tábor.

Vyhlášení výsledků proběhlo opět v lázeňském parku, ale již za příznivějšího počasí s nádechem pozdního večeru.

Vítězem 85. ročníku MKP se stal pes německého krátkosrstého ohaře Car z Jirgalova dvora s vůdcem Jiřím Jirouškem. Tato sehraná dvojice tak dokázala obhájit prvenství na předchozím MRK

Druhá příčka připadla feně německého drátosrstého ohaře Vedě z Plzínů a vůdci Ing. Vojtovi Horákovi.

Třetí místo poputovalo do zahraničí a získala ho fena německého krátkosrstého ohaře XX-Heidemarie KS vom Theelshof s vůdcem Marcelem Krenzem.

Okresní myslivecký spolek Olomouc a honitby Senice na Hané, Litovel, Nové Zámky si zaslouží veliké poděkování za organizaci a přípravu takto náročné soutěže.

Veliké poděkování patří i všem vůdcům, kteří se účastnili, ale také děkujeme veliké koroně, bez nich všech by tato akce neměla ten správný nádech.

Výsledková listina: https://www.loveckypes.cz/wp-content/uploads/sites/4/2023/10/Vylsedkova-listina-MKP-2023-final-ok.pdf