Aktuální čísla časopisů

Myslivost: Prosinec / 2014
ročník: 62 (92)
 
Lovecký pes: 2/2014
ročník: 2014
 
Myslivecké zábavy 2/2014
ročník: 2014

 
Memoriál Richarda Knolla (MRK)
Memoriál Richarda Knolla je vrcholná soutěž ohařů České republiky o titul Všestranný vítěz ČR. Memoriál má mnohaletou tradici, koná se od roku 1975 a účastnit se jí mohou nejlepší psi z všestranných zkoušek předchozího roku a nominační soutěže daného roku. MRK je také kvalifikací pro účast na Memoriálu Karla Podhajského.
 
Zadávané tituly
Všestranný vítěz ČR – nejlepšímu ohaři
CACT – obdrží vítěz, pokud uspěje v I. ceně (CACT = čekatelství šampióna práce ČR)
Res.CACT - druhému nejlepšímu ohaři, pokud se umístí v I. ceně
 
Kvalifikace
Kvalifikace na MRK má v současné době dva stupně. Prvním jsou všestranné zkoušky probíhající v roce před daným Memoriálem Richarda Knolla, ze kterých se vybírá čtyřicet psů s nejvyššími počty bodů. Tito psi mají právo se zúčastnit nominační soutěže a na základě dosažených výsledků je nominováno dvacet psů + náhradníci, kteří se mohou zúčastnit MRK.
 
Richard Knoll (17. 11. 1893, Rouchovany – 3. 5. 1973)
Richard Knoll se narodil 17. listopadu 1893 v Rouchovanech u Třebíče. Jeho kynologické začátky jsou spojeny s fenkou výmarského ohaře. Přesto později předváděl velice úspěšně mnoho dalších plemen - jezevčíky, foxteriéry, irské teriéry a anglické kokršpaněly. Nejvíce se však věnoval ohařům. Měl pointery, irské setry, ale největších úspěchů zaznamenal s německými krátkosrstými ohaři a chov tohoto plemene ovlivnil po mnoha stránkách. V jeho chovatelské stanici Tišnov (nazval ji po městě, kam se jeho rodina v roce 1903 přestěhovala) bylo zapsáno sto dvacet vrhů německých krátkosrstých ohařů. Mezi jeho odchovy byli šampióni z hlediska výkonu i exteriéru, ale hlavně tam byli psi, kteří odvedli velký kus práce při výkonu práva myslivosti.
Praktické zkušenosti s chovem i výcvikem a velké teoretické znalosti zužitkoval pan Richard Knoll při práci poradce chovu, kterého dělal neskutečných padesát let. Pan Richard Knoll měl nejen důvěru chovatelů, majitelů a příznivců německých krátkosrstých ohařů, měl i jejich úctu. Jeho vliv je dodnes znát na zkušebních řádech a právě jemu asi bylo možné děkovat za to, že řády vycházely z praktického využití psa a že byly koncipovány tak, aby vyhovovaly různorodosti revírů v našich podmínkách. Byl rozhodčím z exteriéru pro všechna lovecká plemena a všestranným rozhodčím z výkonu, byl pětinásobným vítězem Memoriálu Karla Podhajského.
Pan Richard Knoll zemřel v květnu roku 1973. První, na jeho počest pořádaná soutěž ohařů - Memoriál Richarda Knolla - se uskutečnila o dva roky později.

Přiložené dokumenty

 Dosavadní vítězové Memoriálu Richarda Knolla (doc - 72,19 KB)

Dosavadní vítězové Memoriálu Richarda Knolla

Fotogalerie

Richard Knoll

Richard Knoll

 

Reklama

 

Tip obchodu

Vydělávání kůží a kožešin Tip obchodu
V naší  Prodejně

Reklama

reklama
 
 

Reklama

reklama
reklama
 

Partneři

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Reklama

 

Výměna ikon

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

Stáhněte si

Stáhněte si